У Києві в минулому році злочинність зросла на 16% - начальник главку поліції

14:57, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. У Києві в 2016 році злочинність зросла на 16%, до 73 тис. злочинів.

Про це заявив начальник Головного управління Нацполіції Києва Андрій Крищенко, повідомляє прес-служба столичної поліції.

"Рік був важкий. В деякій мірі це пов'язано, можливо, з масштабним етапом реформи – переатестацією особового складу. Це, безумовно, значною мірою вплинуло на рівень злочинності в Києві. На жаль, зростання відбулося на 10 тис. злочинів, 73 тис. ми зафіксували, це близько на 16%. Але можу сказати, що це зростання відбулося в більшій частині за рахунок крадіжок, пограбувань. Якщо брати тяжкі злочини, такі як вбивства, тяжкі тілесні, згвалтування, вимагання, ДТП з потерпілими і летальним результатом – тут відбулося певне зниження, і я вважаю, це добре", сказав Крищенко.

За його словами, також вперше за останні три роки відбулося зниження незаконного заволодіння автотранспортом.

Крищенко повідомив, що кожний четвертий затриманий за крадіжки в столиці – не мешканець Києва, а щодо вуличних пограбувань – кожен другий злочинець, якого затримано, не є мешканцем Києва.

Керівник столичної поліції також сказав, що за певний період дещо знизилось розкриття злочинів: "Розкриття зменшилася на 7% , це на 1 тис. злочинів».

Він пояснює це «масштабною переатестацією і можливим недопрацюванням».

«Але у другому півріччі, особливо в останньому кварталі, сталися суттєві зміни і збільшення розкриття злочинів і зменшення злочинності, в тому числі пограбувань. І ця тенденція зберігається вже протягом 19 діб січня», - зазначив Крищенко.