Британія зацікавлена у збільшенні допомоги Україні у військово-технічній сфері – держсекретар з питань оборони

14:46, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. Державний секретар з питань оборони Великої Британії Майкл Фаллон заявив, що Британія зацікавлена у збільшенні допомоги Україні у військово-технічній сфері.

Про це він сказав сьогодні у Києві на зустрічі з секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, повідомили УНІАН у прес-службі РНБО.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили поточну ситуацію на сході України та намагання Російської Федерації збільшити свій вплив на світовій арені через дестабілізацію ситуації в Україні та на Близькому Сході. Окрему увагу сторони приділили обговоренню питань реформування сектору безпеки і оборони України відповідно до стандартів НАТО та поглибленню українсько-британської співпраці у військово-технічній сфері.

За словами Турчинова, блокування поставок летальної зброї до України або технологій їх виробництва «ми вважаємо стратегічною помилкою».

«Адже від українського оборонного потенціалу залежить безпека Європи», - сказав він, додавши, що Велика Британія завжди підтримувала Україну, «за що ми вдячні, але вважаємо, що настав час, коли наша співпраця має піднятися на більш високий рівень».

Секретар РНБО наголосив, що ситуація у світі вимагає послідовної і твердої позиції «щодо протидії тероризму та військовій агресії, без якої неможливо відновити систему колективної безпеки».

Своєю чергою державний секретар наголосив, що Велика Британія зацікавлена в збільшенні допомоги Україні.

«Ми сподіваємось послідовно збільшити допомогу та наростити рівень військово-технічної співпраці», - підкреслив він.

Також Фаллон запевнив, що позиція Великої Британії щодо санкційного тиску на державу-агресора залишається незмінною.

«Санкції проти РФ потрібні до повного виконання Мінських угод», - наголосив він, додавши, що «конфлікт в Україні залишається в зоні нашої уваги, і Британія і надалі підтримуватиме вашу державу на її демократичному шляху».