Суд на 13 лютого переніс розгляд питання про відвід судді Мєлєшак, яка розглядає справу про побиття студентів 30 листопада 2013 року

14:32, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. Шевченківській райсуд Києва у зв'язку з неявкою прокурора Павла Кожухівського переніс розгляд питання про відвід судді цього суду Олени Мєлєшак, яка розглядає справу проти екс-«беркутівців» за обвинуваченням у побитті студентів на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року.

Як передає кореспондент УНІАН, на початку судового засідання суддя Олег Лінник запропонував потерпілим та їхнім адвокатам розглянути відвід судді Мєлєшак без участі прокурора. Він послався на законодавчу норму, що дозволяє розглядати подібні справи без участі прокурора.

Однак потерпілі та їхні адвокати наполягали на розгляді питання про відвід судді саме за участі прокурора.

Між суддею та іншими учасниками процесу виникла словесна суперечка, оскільки кожен наполягав на своєму.

Під час суперечки адвокат потерпілих Олександр Башук заявив відвід судді Ліннику. Лінник одразу сказав, що залишає без розгляду це клопотання.

Учасники процесу почали наголошувати на незаконності такого рішення судді.

Врешті-решт сторони домовилися про перенесення судового засідання на 13.00 13 лютого.

Як повідомляв УНІАН, 11 січня суддя Мєлєшак не задовольнила клопотання адвокатів потерпілих про зміну чотирьом обвинуваченим у справі «екс-беркутівцям» запобіжних заходів з домашніх арештів на тримання під вартою.

Після цього захисники студентів заявили відвід судді. На думку адвокатів, якщо суддя відмовилась посилити запобіжний захід підсудним, то є сумнів, що в подальшому вона діятиме неупереджено.

Довідка УНІАН. Шевченківський райсуд Києва розглядає кримінальне провадження проти колишніх «беркутівців» Андрія Дидюка, Миколу Тягнирядна, Євгена Антонова та Юрія Шевченка.

Їх обвинувачують у незаконному перешкоджанні організації або проведенню мітингів (стаття 340 Кримінального кодексу України) та перевищенні службових повноважень (стаття 365 ККУ) 30 листопада 2013 року, коли відбувся силовий розгін студентів на Майдані Незалежності у столиці. Їм обрано запобіжні заходи у вигляді домашніх арештів.