Прокурори заявили відвід судді у справі екс-судді Печерського райсуду Царевич

14:26, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. Прокурори заявили відвід судді Шевченківського районного суду Києва Володимиру Бугілю, який розглядає справу колишнього судді Печерського райсуду Оксани Царевич, обвинуваченої у переслідуванні активістів Майдану.

Як передає кореспондент УНІАН, відвід було заявлено у зв’язку з упередженістю, на думку прокурорів, даного судді, оскільки він вже рік не може розпочати розгляд справи Царевич по суті.

Крім того, Бугіль причетний до винесення ухвал про взяття під варту учасників Майдану за наслідками подій на вулиці Банковій 1 грудня 2013 року.

Слід також зазначити, що раніше цьому судді заявляли відвід адвокати потерпілих у справі Царевич, однак ці відводи не було задоволено.

Коли Шевченківський суд розгляне відвід судді Бугіля на даний час невідомо, оскільки склад суду має визначити автоматизована система розподілу справ.

Як повідомляв УНІАН, 15 вересня 2016 року Вища рада юстиції рекомендувала президенту України звільнити Царевич з посади судді за порушення нею присяги.

29 вересня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення судді Царевич.

"Підписав указ про звільнення судді Оксани Царевич у зв’язку із порушенням присяги. Вища рада юстиції, розглянувши дисциплінарну справу, зазначає, що дії судді Царевич при розгляді десяти справ щодо водіїв-учасників акцій протестів в період з листопада 2013 року носять упереджений характер", - написав тоді глава держави у Facebook.

Царевич оскаржила у Вищому адміністративному суді України указ президента про своє звільнення з посади.