Суд відмовився повернути ГПУ клопотання щодо проведення заочного розслідування справи проти Януковича

14:13, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. Печерський районний суд Києва відмовився повернути Генеральній прокуратурі клопотання щодо отримання дозволу на проведення заочного розслідування кримінального провадження проти колишнього президента Віктора Януковича за підозрою у державній зраді

Як передає кореспондент УНІАН, на поверненні наполягали адвокати Яунковича.

Так, у поясненнях з приводу заявленого клопотання захисник Віталій Сердюк наполягав на тому, що клопотання Генпрокуратури є незаконним, необгрунтованим і невмотивованим.

За словами Сердюка, Януковичу не було належним чином повідомлено про підозру, зокрема, як, вкотре зазначив адвокат, генпрокурор Юрій Луценко не мав права оголошувати Януковичу про підозру на засіданні Святошинського райсуду столиці, де екс-президент допитувався у справі колишніх “беркутівців”, оскільки у цій справі виступає як свідок.

При цьому адвокат послався на оголошену ним сьогодні на засіданні Печерського райсуду заяву, в якій Янукович стверджував, що не отримував повідомлень про підозру ні від Генпрокуратури, ні від уповноважених на передачу відповідних документів представників Мін’юсту РФ.

Заслухавши думки сторін, слідчий суддя Кристина Тарасюк ухвалила рішення відмовити у задоволенні заявленого адвокатом Януковича клопотання.

Як повідомляв УНІАН, 28 листопада 2016 р. генеральний прокурор Юрій Луценко у Святошинському райсуді зачитав екс-президенту повідомлення про підозру. Того ж дня Янукович у режимі відео-конференції надавав свідчення у справі проти 5 колишніх «беркутівців».

Екс-президент підозрюється у вчиненні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, веденні агресивної війни, тобто злочинах, передбачених ч. 1 ст. 111, ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 110, ч.2 ст. 437 Кримінального кодексу України.