Кабмін планує у 2017 році розробити стратегію промислового розвитку - Кубів

12:44, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. Кабінет міністрів України за сприяння Національного комітету промислового розвитку планує розробити стратегію промислового розвитку, покликану збільшити роль цієї галузі в економіці країни.

Про це повідомив перший віце-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів під час виступу у Верховній Раді.

«У 2017 році плануємо розробити стратегію промислового розвитку, яка дозволить зосередити зусилля і спрямувати їх на відновлення великих промислових виробництв, розвинути і посилити існуючі, поліпшити і вдосконалити товари, які виробляються в Україні», - сказав він.

За словами Кубіва, стратегія дозволить відійти від сировинного шляху розвитку економіки.

«Це дозволить відійти від виробництва, орієнтованого на сировинну продукцію, і збільшити виробництво товарів із високою доданою вартістю в транспортному, сільськогосподарському, аерокосмічному, енергетичному машинобудуванні, переробній промисловості, виробництві озброєння, військової та спеціальної техніки», - сказав віце-прем'єр.

Також Кубів зазначив, що 25 років тому 44% ВВП України становила промисловість, що більш ніж у два рази перевищує середньоєвропейський показник.

«В Україні є всі передумови для відновлення своєї індустріальної величі, що дозволить забезпечити робочі місця, гідну оплату праці, виробництво товарів із високою доданою вартістю, які користуються попитом у Європі та світі», - сказав міністр.

Як повідомляв УНІАН, за даними Держстату, за січень-листопад 2016 року, порівняно з аналогічним періодом 2015 року, промвиробництво в Україні зросло на 2,1%.

Кабінет міністрів 11 жовтня минулого року ухвалив постанову про створення Національного комітету промислового розвитку України, який покликаний сприяти виробництву товарів із високою доданою вартістю та розвитку різних галузей промисловості для стимулювання економічного зростання. Головою комітету є прем'єр-міністр Володимир Гройсман, а виконавчим директором - народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Анатолій Гіршфельд.