На Миколаївщині прокуратура розслідує незаконне відчуження 7,4 га землі на узбережжі моря

12:43, 20 січня 2017

Миколаїв. 20 січня. УНІАН. Прокуратура Миколаївської області розпочала три кримінальні провадження щодо незаконного виділення у приватну власність 5 земельних ділянок в Березанському районі загальною площею 7,4 га, розташованих на узбережжі Чорного моря.

Як повідомили УНІАН в прес-службі прокуратури області, кримінальні провадження відкрито 18 січня відносно посадових осіб Коблівської сільської ради, відділу Держгеокадастру в Березанському районі та реєстраційної служби Березанського районного управління юстиції в області.

Встановлено, що на підставі прийнятих у 2014 році рішень Коблівської сільради, громадянам надано у приватну власність для ведення особистого селянського господарства 5 земельних ділянок загальною площею 7,4 га вартістю 11,8 млн грн, розташованих у межах прибережної захисної смуги Чорного моря на території села Коблеве.

"При відведенні цих земель порушено вимоги земельного та водного законодавства. Зокрема, такі землі повинні перебувати виключно у державній та комунальній власності та можуть надаватися лише у користування для спеціально визначених цілей (розміщення баз відпочинку, пансіонатів тощо)", - повідомили в прокуратурі.

Кримінальні провадження розпочаті за ч.2 ст. 364 та ч.2 ст.366 КК України (зловживання владою або службовим становищем, службове підроблення).

Окрім того, у рамках кримінальних проваджень збираються докази для пред’явлення позовів з метою повернення цих ділянок державі, наголосила прес-служба прокуратури Миколаївської області.