Зубко попросив депутатів підтримати законопроекти щодо місцевого самоврядування та територіальних громад

11:58, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. Віце-прем`єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко попросив депутатів підтримати низку законопроектів щодо місцевого самоврядування та територіальних громад.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час виступу в парламенті в рамках Години запитань до уряду.

"Я би хотів сьогодні з цієї трибуни звернутися до наших колег і попросити про підтримку пакету законопроектів, розгляд яких в другому читанні у залі ми очікуємо наступного пленарного тижня", - заявив Зубко.

Він зазначив, що йдеться про законопроекти, які в першу чергу, "дають можливість добровільного приєднання громад до вже існуючих".

"Це дає простий крок для того, щоб підсилити їхню спроможність, можливості, і дати сьогодні можливість формування ще додаткової інфраструктури", - зауважив урядовець.

Зубко пояснив, що йдеться про законопроекти про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад) (№4772), про внесення змін до Бюджетного кодексу (щодо добровільного приєднання територіальних громад) (№4773), про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо особливостей добровільного об'єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів (№5520).

Крім того, він виокремив законопроекти про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища) (№4742) та про внесення змін до деяких законів України щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів (№4110), а також про службу в органах місцевого самоврядування (№2489).

"Ухваливши ці закони, ми будемо говорити вже про галузеві закони, які безпосередньо впливають на життя громад, підсилюють якість послуг, наближають послугу до людини", - сказав Зубко.

Крім того, він зауважив, що "сьогодні є 366 об'єднаних територіальних громад, які взяли на себе відповідальність... які беруть на себе повноваження, і які впроваджують сьогодні безпосередньо зміни в якості управління, зміни в інфраструктурі, зміни в якості послуг, в освіті, охороні здоров'я, а також адміністративних послугах".

Водночас, він додав, що йому "незрозуміло, чому сьогодні те місцеве самоврядування, яке не йде на об'єднання, практично краде гроші у своїх громадах".

"Сьогодні об'єднані територіальні громади мають бюджети у 7 разів більші, ніж до об'єднання. Це ті кошти, які залишаються в громадах, які можуть бути використані саме безпосередньо в громадах: на інфраструктуру, освіту, охорону здоров'я", - наголосив урядовець.

Так, вважає Зубко, "сьогодні, за два роки, ті, хто не розпочав цей процес, практично крадуть у своїх дітей, свого майбутнього ті кошти, які могли би бути вже реалізовані".

Говорячи про державну підтримку, він підкреслив, що "практично в 2017 році закладено 9 млрд грн на підтримку місцевого самоврядування".