Об'єднані територіальні громади мають бюджети в 7 разів більші, ніж до об'єднання - віце-прем'єр Зубко (доповнена)

11:42, 20 січня 2017

Новина доповнена після 2-го абзацу.

Київ. 20 січня. УНІАН. Об'єднані територіальні громади збільшили свої бюджети у 7 разів порівняно з бюджетами до об'єднання. Про це під час виступу у Верховній Раді заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«Об'єднані територіальні громади збільшили свої бюджети в 7 разів після об'єднання. Сьогодні ці гроші залишаються в територіальних громадах і можуть бути використані на освіту, інфраструктуру та охорону здоров'я», - сказав Зубко.

Також очільник Мінрегіону зазначив, що громади, які об'єдналися, мають можливість отримати державну підтримку.

«У 2016 році сумарно було спрямовано 9,9 млрд грн державної допомоги об'єднаним територіальним громадам на підтримку місцевого самоврядування. Додатково місцеві бюджети отримали 43,7 млрд грн, а в 2017 році закладено 9 млрд грн на підтримку місцевого самоврядування», - зазначив міністр.

За словами Зубка, у 366 об'єднаних територіальних громадах, які існують на сьогодні, було реалізовано 3 тис. проектів за 2 роки.

Як повідомляв УНІАН, власні доходи бюджетів від податків і зборів 159 об'єднаних територіальних громад за 11 місяців 2016 року зросли в три рази порівняно з аналогічним періодом 2015 року - до 2,9 млрд грн.