Корпорація Roshen має намір закрити свою Липецьку фабрику з політико-економічних причин (доповнена)

11:04, 20 січня 2017

Новина доповнена після другого абзацу.

Київ. 20 січня. УНІАН. Українська кондитерська корпорація Roshen зупинила виробничу діяльність своєї фабрики в Липецьку (Росія) з політико-економічних причин, йдеться в заяві корпорації, оприлюдненій у п'ятницю.

«Корпорація Roshen зупиняє виробничу діяльність Липецької фабрики. Таке рішення було ухвалено з політико-економічних причин. Повну зупинку і консервацію заплановано на квітень 2017 року», - йдеться в повідомленні.

У заяві повідомляється, що з 2013 року Липецька фабрика скоротила обсяги виробництва тричі – до 40 тис. тонн у 2016 році із 132 тис. тонн в 2013. Причиною того стало різке зниження асортименту після заборони Росспоживнаглядом у 2013 році експорту української продукції Roshen на територію Росії, активна антиукраїнська пропаганда в російських ЗМІ, а також мала представленість продукції Roshen на полицях російських магазинів.

Згідно з повідомленням, у зв'язку зі спадом виробництва на фабриці постійно проводилися масові скорочення. За останні три роки чисельність працівників фабрики скоротилася майже втричі – до 700 осіб у 2016 році. На кінець 2013 – початок 2014 року на фабриці працювало понад 1900 людей.

«Персонал, який залишився, вже поінформовано про майбутнє зупинення діяльності фабрики. Необхідну заяву про масове скорочення вже подано в Липецький центр зайнятості» - повідомляється в заяві корпорації.

Прес-служба компанії нагадала, що продаж російської фабрики неможлива через арешт майна, накладений слідчим комітетом Російської Федерації в рамках порушеної кримінальної справи.

Як повідомляв УНІАН, українська корпорація Roshen в 2014-2016 роках отримала 72,06 млн дол. дивідендів від роботи її виробничих майданчиків на російській Липецькій кондитерській фабриці і перерахувала з цієї суми податки в державний бюджет України в розмірі 125,63 млн грн.

Корпорація Roshen – один з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів. До складу корпорації входять Київська, Кременчуцька, дві Вінницькі кондитерські фабрики, Вінницький молочний завод «Рошен», два виробничих майданчики Липецької кондитерської фабрики (Росія), Клайпедська кондитерська фабрика (Литва) і фабрика Bonbonetti Choco (Угорщина).

Корпорація належить президентові України Петру Порошенку, який на час президентства передав свою частку (85%) у так званий сліпий траст під управлінням інвестиційного банку Rothschild. Решта акцій Roshen належать генеральному директору корпорації В'ячеславу Москалевському (13%) і чотирьом менеджерам корпорації (по 0,5%).