Янукович заявляє, що не отримував офіційно документів стосовно справи проти нього за обвинуваченням у держзраді

10:19, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. Екс-президент України Віктор Янукович заявляє, що не отримував офіційно жодних документів, які стосуються кримінального провадження проти нього за обвинуваченням у державній зраді.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідну заяву Януковича сьогодні на засіданні Печерського районного суду Києва оголосив адвокат екс-президента Віталій Сердюк.

Крім того, у своїй заяві Янукович стверджує, що не переховується і готовий співпрацювати зі слідчими, й на підтвердження цього заявив, що слідству відомо його місце перебування і місце проживання на території Російської Федерації в Ростові-на-Дону.

У зв'язку з цим Янукович просить суд відкласти розгляд клопотання Генпрокуратури щодо надання дозволу на проведення заочного розслідування кримінального провадження за його обвинуваченням держзраді та інших злочинах.

Заслухавши думки сторін, слідчий суддя Кристина Тарасюк відмовила у задоволенні цього клопотання, пославшись на те, що стороною захисту не надано суду доказів щодо походження заяви, автентичності підпису автора і що він дійсно перебуває на території Російської Федерації.

Також суд відмовив адвокатам у проведенні допиту екс-президента в режимі відео-конференції в ході розгляду клопотання Генпрокуратури.

Як повідомляв УНІАН, 28 листопада 2016 р. генеральний прокурор Юрій Луценко у Святошинському райсуді зачитав екс-президенту повідомлення про підозру. Того ж дня Янукович у режимі відео-конференції надавав свідчення у справі проти 5 колишніх «беркутівців».

Екс-президент підозрюється у вчиненні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, веденні агресивної війни, тобто злочинах, передбачених ч. 1 ст. 111, ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 110, ч.2 ст. 437 Кримінального кодексу України.