МЗС рекомендує українцям утриматися від поїздок до Гамбії у зв'язку з введенням в країні надзвичайного стану

09:39, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. Міністерство закордонних справ рекомендує українцям утриматися від поїздок до Гамбії у зв'язку з введенням в цій країні надзвичайного стану.

Про це йдеться у повідомленні на сайті МЗС України.

«У зв’язку з напруженою та непередбачуваною внутрішньополітичною ситуацією в Гамбії, а також введенням на її території надзвичайного стану, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися найближчим часом від поїздок до Гамбії або залишити її територію», - йдеться у повідомленні.

При цьому громадянам України, які перебувають на території Гамбії, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, регулярно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, не торкатися у розмовах з місцевим населенням питань, що стосуються внутрішньополітичної ситуації в Гамбії, а також завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації на території Гамбії, що загрожують їх життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Федеративній Республіці Нігерія на телефон "гарячої лінії": +2348036789749, +2348091155339, електронна пошта: emb_ng@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Як повідомлялось, 18 січня стало відомо, що президент Гамбії Яйа Джамме за два дні до інавгурації нового глави держави Адамі Берроу оголосив надзвичайний стан терміном на 90 днів. Він відмовляється залишити посаду під приводом того, що на виборах були виявлені порушення. 17 січня з'явилася інформація про підготовку Нігерії та інших країн до воєнного вторгнення в Гамбію в разі відмови Джамме залишити пост.

Вчора сенегальські війська увійшли до Гамбії, сьогодні стало відомо, що воєнну операцію призупинено, щоб провести чергові переговори про передачу влади мирним шляхом.

Дозвіл на вторгнення в Гамбію владі Сенегалу видало Економічне співтовариство західноафриканських держав. Воно в грудні підтримало перемогу на виборах президента Гамбії опозиціонера Берроу.