Військову операцію з врегулювання президентської кризи в Гамбії призупинено - ЗМІ

09:27, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. Об'єднані збройні сили Західної Африки оголосили, що військову операцію, яка почалася в четвер для врегулювання президентської кризи в Гамбії, призупинено для того, щоб зробити останню спробу за міжнародного посередництва мирно врегулювати ситуацію, повідомляє Російська служба Бі-Бі-Сі.

Нові посередницькі переговори пройдуть у п'ятницю. Їх очолить президент Гвінеї Альфа Конде, оскільки переговори між президентом Гамбії Ях‘єю Джамме, який залишає свій пост, і президентом Мавританії Мохамедом Ульд Абдель Азізом у четвер пізно ввечері зайшли в глухий кут.

Раніше регіональний блок Західної Африки (ЕКОВАС (Економічне співтовариство західноафриканських держав) продовжив термін дії ультиматиму Джаммі, що минув опівночі з середи на четвер, до полудня п'ятниці і пригрозив після цього силою змусити Джамме піти.

У четвер Збройні сили Сенегалу оголосили про початок військового вторгнення в сусідню Гамбію, щоб забезпечити передачу влади Адаме Барроу, який переміг на президентських виборах у цій країні. Як повідомляло в четвер агентство Рейтер з посиланням на представника сенегальських військових, війська перейшли кордон у четвер.

Такий крок було зроблено на тлі одностайного рішення Ради безпеки ООН підтримати інтервенцію Сенегалу в Гамбію. У резолюції засуджується небажання чинного глави держави Ях'ї Джамме залишити президентський пост.

Регулярні збройні сили Сенегалу налічують близько 20 тисяч осіб, а військовий бюджет країни становить приблизно 300 млн доларів на рік. Чисельність збройних сил Гамбії оцінюється в 2,5 тисячі осіб.

Разом з Сенегалом свої війська в Гамбію відправить і Нігерія. Раніше стало відомо, що вона вже виділила на операцію кілька своїх літаків і як мінімум один військовий корабель.

У четвер вранці обраний президент Адама Барроу склав присягу в Посольстві Гамбії в столиці Сенегалу Дакарі, і його легітимність було визнано на міжнародному рівні.

Барроу заявив, що залишиться в Сенегалі до закінчення військової операції.

Джамме, який правив Гамбією з 1994 року, в грудні відмовився визнати поразку на президентських виборах.

Через напруженість, що триває вже кілька тижнів, тисячі жителів країни виїхали до Сенегалу, а туристи - переважно європейці - перервали відпочинок і повернулися додому.

Джерело: http://www.bbc.com/russian/news-38686737