У Вашингтоні сьогодні відбудеться інавгурація обраного президента США Дональда Трампа

09:00, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. Сьогодні у Сполучених Штатах Америки відбудеться церемонія складення присяги Дональдом Трампом, обраним 45-м президентом країни.

Зранку у Вашингтоні він відвідає службу в Єпископальній церкві Святого Іоанна неподалік Білого дому, передає Радіо Свобода.

Після ранкового чаю з подружжям Обам новообраний президент виголосить урочисту присягу та інавгураційну промову. Згідно із Конституцією, присягу прийматиме голова Верховного суду США.

Частина заходів уже відбулася 19 січня. Зокрема, в першій половині дня Трамп разом з обраним віце-президент США Майком Пенсом взяв участь у символічній церемонії покладання вінка загиблим американським солдатам на Арлінгтонському Національному кладовищі. Доступ на цей захід був дозволений тільки для членів сімей перших осіб, представників адміністрації та окремо акредитованих ЗМІ.

Увечері в четвер Трамп разом з дружиною з'явилися на інавгураційному концерті в центрі Вашингтона біля меморіалу Лінкольна.

На церемонію до Вашингтона з’їдуться до 900 тисяч американців. Водночас відбудуться і акції протесту різних груп, які незадоволені обранням Трампа.

Також понад 50 конгресменів від Демократичної партії вирішили бойкотувати церемонію. Політики роблять це на знак підтримки свого колеги Джона Льюїса, який поставив під сумнів легітимність новообраного президента.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/a/news/28244854.html