Гутерріш сподівається, що зустріч щодо Сирії в Астані стане «мостом» до женевських переговорів під егідою ООН

22:02, 19 січня 2017

Київ. 19 січня. УНІАН. Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш висловив надію, що обговорення в Казахстані стануть позитивним кроком на шляху до відновлення міжсирійських переговорів під егідою ООН, які заплановано на 8 лютого.

Як повідомляє Центр новин ООН, на зустрічі щодо Сирії в Астані ООН представлятиме спеціальний посланник генерального секретаря Стеффан де Містура, а не його заступник, як передбачалося раніше.

«Генеральний секретар ООН взяла до відома запрошення його спеціального посланця по Сирії Стаффану де Містурі взяти участь у зустрічі, присвяченій ситуації в Сирії, яка повинна бути проведена Іраном, Росією і Туреччиною в столиці Казахстану Астані», - сказано в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, переговори про мирне врегулювання війни в Сирії відбудуться 23 січня.

Наприкінці 2016 року Росія спільно з турецькою стороною виступила гарантом перемир'я в Сирії, запровадженого з 30 грудня, проте режим тиші неодноразово порушували сирійські урядові війська, через що частина повстанців заявила про припинення підготовки до мирних переговорів.

Москва і Тегеран є близькими прихильниками президента Сирії Башара Асада, сприяючи збереженню його режиму військовими методами. Анкара ж надає допомогу опозиційним силам у боротьбі проти джихадистів, водночас протидіючи загонам курдських повстанців.