В Одеській області суд обрав запобіжний захід підозрюваному у спробі умисного вбивства дружини і двох малолітніх дітей шляхом підпалу будинку

21:58, 19 січня 2017

Одеса. 19 січня. УНІАН. В Окнянському районі Одеської області сьогодні суд обрав запобіжний захід підозрюваному у спробі умисного вбивства дружини і двох малолітніх дітей шляхом підпалу будинку, що призвело до тяжких наслідків.

Як повідомили УНІАН у відділі комунікацій Головного управління Національної поліції в області, йдеться про пожежу в селі Федосіївка, коли в ніч на 14 січня під час пожежі в приватному будинку тяжкі опіки дістали 25-річна жінка та її діти 4-х і 6-ти років. Пожежа виникла після того, як чоловік розлив на підлозі 3 літри бензину і вийшов з хати.

«У ході досудового розслідування було з'ясовано нові обставини трагедії, які стали підставою для звернення поліції до Окнянського районного суду з клопотанням про обрання чоловіку запобіжного заходу - утримання під вартою», - розповіли у відділі.

Відзначається, що, спираючись на попередню інформацію, поліцейські спочатку внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 128 (необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.

За цим провадженням були призначені судово-медичні експертизи для встановлення тяжкості тілесних ушкоджень у потерпілих та механізму їх утворення, а також призначено пожежно-технічну експертизу для встановлення механізму і причин загоряння.

Відзначається, що в ході проведення досудового слідства виявлено обставини трагедії, які стали підставою для перекваліфікації зазначеного кримінального провадження на ч. 2 ст. 15 п. п. 1, 2, 5 ч. 2 ст. 115 КК – спроба умисного вбивства двох і більше осіб, вчинена способом, небезпечним для життя багатьох людей.

«У вчиненні цього кримінального злочину обґрунтовано підозрюється 37-річний чоловік і батько постраждалих, якому було повідомлено про підозру у закінченому замаху на скоєння навмисного вбивства», - повідомили у відділі.

Поліцейські звернулися до Окнянського районного суду з клопотанням про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

«Однак сьогодні слідчим суддею Окнянського районного суду Одеської області у задоволенні зазначеного клопотання було відмовлено і підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту», - розповіли в главку.

За вчинення вказаного кримінального злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення від 10 до 15 років волі або довічне позбавлення волі.

В управлінні додали, що напередодні, 18 січня, на лікування з Одеси до Києва переправлено жінку та 6-річного хлопчика, які перебувають у тяжкому стані. Молодша дитина (4-річна дівчинка) зараз перебуває в реанімації в медичному закладі Одеси.

Як повідомляв УНІАН, у ніч на 14 січня в селі Федосіївка Окнянського району Одеської області в приватному будинку голова сім'ї під час сварки з дружиною навмисне розлив 3 літри бензину на підлогу, пригрозив, що підпалить хату. Раніше повідомлялося, що чоловік одразу вийшов на вулицю, а загоряння сталося після того, як його дружина намагалася розпалити плиту. Діти віком 4-х і 6-ти років, а також їх мати, які перебували в будинку, отримали серйозні опіки і були госпіталізовані у вкрай тяжкому стані.