У НАЗК заявили про початок другої хвилі е-декларування

20:17, 19 січня 2017

Київ. 19 січня. УНІАН. Національне агентство з питань запобігання корупції нагадало про початок другої хвилі електронного декларування.

Як повідомила прес-служба НАЗК, заступник голови агентства Руслан Радецький нагадав, що до 1 квітня 2017 року електронні декларації мають заповнити особи, які відповідно до закону «Про запобігання корупції» займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також особи, які прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

«При заповненні декларацій за 2016 рік застосовується розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на 1 січня 2016 року (1378 грн). Також, з 1 січня 2017 року суб’єкти декларування мають повідомляти НАЗК про суттєві зміни у своєму в майновому стані, якщо отриманий ними дохід, придбане майно перевищують суму у розмірі 50 прожиткових мінімумів (станом на 01.01.2017 - 80 тис. грн), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року", - зазначили в НАЗК.

Крім того, Радецький зазначив, законом «Про Вищу раду правосуддя», яким внесено зміни до закону України «Про запобігання корупції», змінено коло осіб, які мають подавати е-декларації.

Відтак, дія антикорупційного закону в частині фінансового контролю не поширюється на певні категорії посад, а саме: посадових осіб закладів, установ та організацій, які здійснюють основну діяльність у сфері соціального обслуговування населення, соціальної та професійної реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів, соціального захисту ветеранів війни та учасників АТО; охорони здоров’я (окрім керівників закладів охорони здоров’я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя) рівня); освіти (крім керівників ВНЗ та їх заступників); науки (крім президентів, перших віце-президентів, віце-президентів та головних учених секретарів, інших членів президії Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, обраних загальними зборами, керівників НДІ та інших наукових установ); культури; мистецтв; відновлення та збереження національної пам’яті; фізичної культури, спорту, національно-патріотичного виховання.