У Житомирі в гідропарк близько тисячі людей прибули на загальноміське освяченні води

20:00, 19 січня 2017

Житомир. 19 січня. УНІАН. У Житомирі, у міському гідропарку, близько тисячі городян і гостей міста сьогодні взяли участь у загальноміському освячені води.

Як передає кореспондент УНІАН, церемонія освячення води відбулася на центральному пляжі міського гідропарку. Освячення води з нагоди Хрещення Господнього провів настоятель Житомирського Свято-Михайлівського кафедрального собору УПЦ КП отець Богдан.

Після освячення всі бажаючі житомиряни скупалися в ополонці на річці Тетерів, для чого на пляжі працювали палатки для переодягання. Також на пляжі чергували медичні працівники, працівники міської рятувальної служби на воді. Порядок на заході охороняли правоохоронці Житомирського відділу Нацполіції. Щоби на свято було зручно доїхати, міська влада збільшила кількість тролейбусів, що курсують у гідропарк.

Під час святкування Хрещення Господнього діяв ярмарок, відбувалися народні гуляння, на окремій сцені перед учасниками свята виступили артисти творчих колективів Житомирського міського палацу культури.

Після освячення води у її міг набрати кожен бажаючий.

Також протягом дня житомиряни набирали освячену воду біля Житомирського Свято-Михайлівського кафедрального собору УПЦ КП, де її організовано, без черг, розливала молодь усім бажаючим.

Довідка УНІАН. Православний світ 19 січня освяченням води відзначає свято Водохреща. Його ще називають Йорданом – від назви ріки Йордан у Палестині в якій, як описано у Євангеліях, хрестили Ісуса Христа. Свято має також назву – Богоявлення, оскільки, згідно з біблейськими оповіданнями, під час хрещення Ісуса на нього зійшов із небес Дух Святий у вигляді голуба.