МВС затвердило правила етичної поведінки поліцейських

19:42, 19 січня 2017

Київ. 19 січня. УНІАН. Міністерство внутрішніх справ України затвердило правила етичної поведінки поліцейських.

Відповідні правила затверджені наказом МВС від 9 листопада 2016 року, опублікованим на сайті Верховної Ради 19 січня.

«Правила є узагальненим зібранням професійно-етичних вимог щодо правил поведінки поліцейських та спрямовані на забезпечення служіння поліції суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки й порядку на засадах етики та загальнолюдських цінностей… Метою цих правил є урегулювання поведінки поліцейських із дотриманням етичних норм, формування в поліцейських почуття відповідальності перед суспільством і законом за свої дії та бездіяльність, а також сприяння посиленню авторитету та довіри громадян до поліції», – йдеться в документі.

У розділі «Взаємодія поліції із громадськістю та іншими державними органами» вказано, що поліцейський виконує свої службові обов’язки в тісній співпраці та взаємодії з населенням, територіальними громадами та громадськими об’єднаннями на засадах партнерства і спрямовує свою діяльність на задоволення їхніх потреб.

«За будь-яких обставин і стосовно будь-якої людини як у робочий, так і в неробочий час поліцейський зобов’язаний дотримуватися норм професійної етики. Під час звернення до особи поліцейському заборонено бути зверхнім, погрожувати, іронізувати, використовувати ненормативну лексику. Поліцейський повинен бути коректним та не повинен допускати застосування насильства чи інших негативних дій щодо членів суспільства, а також, незважаючи на провокації, повинен залишатися об’єктивним», – наголошується в правилах.

Разом із тим, наголошується, що керівник органу (підрозділу) поліції зобов’язаний запобігати проявам неетичної поведінки своїх підлеглих поліцейських шляхом організації роботи з розвитку професійної етики, у тому числі через проведення навчань, інформаційно-роз’яснювальної роботи.

«Керівник органу (підрозділу) поліції в разі виявлення корупційного правопорушення чи одержання інформації про вчинення такого правопорушення підлеглими зобов’язаний у межах своїх повноважень ужити заходів щодо припинення такого правопорушення та негайно письмово повідомити про його вчинення спеціально уповноважений орган у сфері протидії корупції», – зазначається в документі.