У Лондоні завершилися слухання в справі "кредиту Януковича" на 3 млрд доларів - ЗМІ

19:36, 19 січня 2017

Київ. 19 січня. УНІАН. У Високому суді Англії завершилися слухання позицій сторін за позовом Росії проти України в справі кредиту, який уряд екс-президента Януковича отримав від Росії взимку 2013 року.

Як передає ВВС Україна, слухання тривали три дні.

Суддя Вільям Блер подякував сторонам за викладені позиції і за дуже корисні виступи.

Він пообіцяв якнайшвидше повідомити про своє рішення.

У четвер у суді виступали юристи обох країн: Росію представляв Марк Говард, а Україну - Банкім Танкі.

Україна називає той кредит "хабарем" Кремля колишній українській владі і не визнає його суверенним боргом.

Російська сторона наполягає на тому, що Україна до мораторію в грудні 2015 року обслуговувала кредит, відтак визнавши його державним.

Джерело: http://www.bbc.com/ukrainian/news-38683670

Як повідомляв УНІАН, Росія звернулася до Високого суду Лондона з позовом до України в лютому 2016 року. Предметом спору є кредит, виданий у грудні 2013 року за домовленістю між президентом РФ Путіним і тодішнім президентом України Януковичем шляхом викупу євробондів України через Ірландську фондову біржу.

Україна включила російський кредит у периметр реструктуризації держборгу, яку успішно завершила по 13 з 14 випусків облігацій у листопаді минулого року. «Російські» облігації не увійшли у перелік паперів, які пройшли реструктуризацію, через відмову РФ від участі в цьому процесі. Російська сторона наполягала на отриманні кращих умов, ніж у інших кредиторів, що заборонено угодою з власниками реструктурованих облігацій.

МВФ у грудні минулого року визнав борг України перед РФ офіційним, при цьому пом'якшивши вимоги своєї політики кредитування країн, що мають боргові проблеми, зокрема за суверенним боргом, що дозволить продовжити співпрацю з нашою країною навіть за умови несплати боргів.

У зв'язку з відмовою РФ від участі в борговій операції Кабінет міністрів України в грудні минулого року ввів мораторій на виплату за «російськими» бондами, а згодом рішенням Верховної Ради цей мораторій був встановлений як безстроковий.

За оцінками експертів, судовий розгляд з Росією буде складним і займе кілька років, однак не загрожує особливим дискомфортом для нашої країни, при цьому рішення суду на користь Росії не буде достатньою підставою для миттєвої сплати боргу.