Позиція ЄС щодо санкцій для Росії не зміниться в разі зміни з цього приводу позиції США - Могеріні

18:40, 19 січня 2017

Брюссель/Давос. 19 січня. УНІАН. Високий представник Європейського Союзу з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні запевняє, що позиція ЄС щодо санкцій для Росії не зміниться в разі зміни з цього приводу позиції США новообраним президентом Дональдом Трампом.

Як передає власний кореспондент УНІАН, про це вона сказала у четвер в Давосі під час виступу на Всесвітньому економічному форумі.

«Рішення ЄС ухвалюються не в Вашингтоні, а в Брюсселі. Наше рішення щодо санкцій для Росії через анексію Криму чи через агресію в Україні буде постійно і завжди пов’язане з повним виконанням Мінських домовленостей, і не буде залежати від рішень, які ухвалюються в інших місцях», - заявила Могеріні.

За словами високого представника, «Росія та інші завжди очікують від нас, що ми не знайдемо єдності (для ухвалення цього рішення) чи втратимо єдність».

«Але цього не сталося. Ми єдині, і будемо залишатися єдиними у цьому питанні. Моя мета не поновлювати санкції, моя мета – вирішити конфлікт в Україні. Санкції – це інструмент», - наголосила вона.

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський також переконаний, що обговорення санкцій для Росії не стоїть на порядку денному. «Рішення ухвалено, я не бачу, чому ми повинні зняти санкції – Мінські домовленості не виконані. Тому немає про що говорити», - констатував він.