Інтереси України у суді ООН за позовом проти РФ щодо фінансування тероризму представлятиме компанія Covington & Burling - Зеркаль

18:28, 19 січня 2017

Київ. 19 січня. УНІАН. Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявляє, що інтереси України у Міжнародному суді Організації Об'єднаних Націй за позовом проти Російської Федерації за порушення конвенцій щодо фінансування тероризму та расової дискримінації представлятиме юридична компанія Covington & Burling.

Про це Зеркаль повідомила в ефірі телеканалу «Еспресо».

Вона розповіла, що коли почала працювати на посаді заступника глави МЗС у 2014 році, було поставлено завдання щодо захисту інтересів України у можливих судових інстанціях. За її словами, саме тоді розпочалася робота з пошуку юристів, з якими Україна може співпрацювати.

«Звичайно, що наші можливості були дуже обмеженими, і вони і залишаються обмеженими, але ми отримали підтримку з боку уряду і змогли провести необхідне фінансування для того, щоб знайти юристів, для того, щоб працювати з найбільш фаховими юристами», - сказала Зеркаль.

Також вона повідомила, що вже в грудні у 2014 році відбувся перший контакт з юристами на підставі меморандумів, які вони підготували для України, для захисту українських прав.

«Після того ми визначилися щодо компанії, яка нас представляє і допомагає нам в юридичній площині. Це Covington & Burling", - заявила Зеркаль.

Також вона сказала, що робота над зверненням України до Міжнародного суду ООН тривала понад 2,5 років. Перед подачею заяви з російською стороною відбувався обмін дипломатичними нотами, яких було понад 40.

За словами заступника глави МЗС, Україна у кожній ноті розкривала суть претензій з виконання чи застосування положень конвенції щодо протидії фінансуванню тероризму. До того ж, ще понад 20 дипломатичних нот стосувалися ліквідації всіх форм расової дискримінації.

Разом з тим, з росіянами було проведено 5 раундів переговорів стосовно фінансування тероризму, і три раунди переговорів стосовно расової дискримінації.

Вона пояснила, що кожна з конвенцій передбачає виконання досудових процедур. «Всі претензії спочатку треба обговорити з іншою стороною, якщо ви вважаєте, що вона не так застосовує конвенцію, як передбачено правилами і нормами конвенції. Без цього не можна звертатися до суду», - заявила Зеркаль.