Україна і МВФ мають намір узгодити всі деталі виконання програми реформ найближчими днями - голова Фонду (доповнена)

18:28, 19 січня 2017

Новина доповнена цитатою і довідковою інформацією

Київ. 19 січня. УНІАН. Україна і ключовий кредитор країни - Міжнародний валютний фонд мають намір найближчими днями остаточно узгодити всі деталі виконання програми реформ, повідомила директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард, коментуючи підсумки переговорів із президентом України Петром Порошенком.

«Ми провели продуктивну зустріч, обговорили деталі реформ, які вже проведено. У мене є всі підстави вважати, що технічні питання, які залишилися й повинні бути вирішені, будуть успішно виконані, й найближчими днями ми все узгодимо», - сказала Лагард.

У свою чергу президент Порошенко подякував голові МВФ за підтримку й пообіцяв, що всю необхідну роботу буде завершено вчасно. «У нас хороша співпраця з МВФ, ми продовжимо нашу роботу на наступній стадії (виконання програми реформ - УНІАН)», - сказав Порошенко, зазначивши, що Фонд був і залишається ключовою підтримкою перетворень в Україні.

Як повідомляв УНІАН, Україна відновила співробітництво з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування (EFF) обсягом 17,5 млрд дол. у вересні 2016 року – після більш ніж річної перерви. За цією програмою наша країна вже отримала три кредитні транші загальним обсягом 7,62 млрд дол.

У листопаді 2016 року в Україні працювала місія МВФ, яка висловила задоволення ходом реформ і погодила параметри бюджету на 2017 рік. У Києві розраховували, що за підсумками роботи місії відбудеться засідання Ради директорів Фонду, і країна отримає четвертий кредитний транш розміром 1,3 млрд дол. Однак засідання не відбулося ні в листопаді, ні в грудні, хоча Україна виконала всі рекомендації Фонду, як у частині ухвалення держбюджету на 2017 рік, так і в частині відновлення банківської системи та націоналізації найбільшого в країні банку «ПриватБанку».

У Міністерстві фінансів очікують, що засідання Ради директорів МВФ по Україні відбудеться наприкінці січня - початку лютого цього року. В самому Фонді зазначали, що точної дати засідання немає, але воно може відбутися «найближчими тижнями». Якщо рішення Фонду буде позитивним, Україна може розраховувати на отримання четвертого траншу в розмірі 1,3 млрд дол. Крім того, Україна і МВФ підпишуть оновлений Меморандум про співробітництво, що передбачає подальші етапи роботи й ключові реформи, необхідні для отримання коштів.

Підтримка України з боку міжнародних фінансових організацій, особливо МВФ, а також урядів країн "Великої сімки" залишається важливим елементом забезпечення економічної стабільності та ефективності реформ у країні