Порошенко закликав генсека ООН звертати більшу увагу на порушення прав людини в окупованих Криму та на Донбасі

18:22, 19 січня 2017

Київ. 19 січня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко, перебуваючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, зустрівся з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем та закликав його звертати більшу увагу на порушення прав людини в окупованих Криму та на Донбасі.

Про це повідомили у прес-службі глави держави.

Зазначається, що Порошенко привітав Гутерреша з обранням на посаду генерального секретаря ООН.

Також президент висловив сподівання, що на цій посаді Антоніу Гуттереш буде твердо обстоювати базові цілі і принципи статуту ООН, передусім, повагу до територіальної цілісності та суверенітету незалежних держав.

Порошенко подякував Гутеррешу за особисту увагу, яку він виявляв до питання внутрішньо переміщених осіб в Україні, перебуваючи на посаді верховного комісара ООН з питань біженців.

Крім того, співрозмовники обговорили перспективи подальшої взаємодії у рамках ООН, у тому числі з урахуванням членства України в Раді безпеки ООН, а також скоординували позиці напередодні головування України в Раді безпеки у лютому 2017 року.

Президент також поінформував Гутерреша щодо позову проти Росії, який Україна подала до Міжнародного суду ООН, і запросив його здійснити візит в Україну.