У Тернополі близько тисячі осіб взяли участь у міжконфесійному святкуванні Водохреща на набережній

17:28, 19 січня 2017

Тернопіль. 19 січня. УНІАН. У Тернополі близько тисячі осіб взяли участь у міжконфесійному святкуванні Водохреща на набережній Тернопільського ставу біля хреста, встановленого на честь 1020-річчя хрещення України.

Як передає кореспондент УНІАН, участь в урочистому освяченні води взяли священики традиційних українських церков, представники місцевої влади, тернополяни.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна подякував духовенству, які провели спільний молебень, та попросив у них благословення для всієї Тернопільщини.

«Свято Водохреща для українського народу – це джерело світлої радості, очищення душі, зміцнення віри в добро. Цього дня вода у річках стає цілющою й цілий рік дарує людям здоров’я та наснагу, захищає від лиха, наповнює життєдайною енергією», – сказав керівник області.

Завершилося міжконфесійне водосвяття окропленням усіх присутніх свяченою водою, виступом колядників та театралізованим дійством Маланки.

Після цього жителі Тернополя мали змогу набрати свяченої води.

Як повідомляв УНІАН, православний світ 19 січня освяченням води відзначає свято Водохреща. Його ще називають Йорданом - від назви ріки Йордан у Палестині в якій, як описано у Євангеліях, хрестили Ісуса Христа. Свято має також назву - Богоявлення, оскільки, згідно з біблейськими оповіданнями, під час хрещення Ісуса на нього зійшов із небес Дух Святий у вигляді голуба.

На водоймах України в місцях масового купання сьогодні чергують майже 3 тисячі рятувальників, а також понад 500 одиниць техніки.