Верховна Рада відхилила законопроект щодо строків захисту дисертацій

13:29, 19 січня 2017

Київ. 19 січня. УНІАН. Верховна Рада України відхилила законопроект про внесення змін до розділу ХV "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про вищу освіту" щодо строків захисту дисертацій та права на отримання диплому доктора філософії (№2316а).

Як передає кореспондент УНІАН, за законопроект у першому читанні проголосували лише 184 народних депутата із 323, зареєстрованих у сесійній залі. Депутати також не підтримали пропозиції про направлення його у профільний комітет на доопрацювання, або ж на доопрацювання суб'єкту законодавчої ініціативи.

Законопроектом пропонувалося встановити, що підготовка кандидатів та докторів наук, що здійснюється вищими навчальними закладами та науковими установами і започаткована до 1 січня 2016 року, продовжується в межах передбаченого строку підготовки.

Особи, які закінчили аспірантуру або докторантуру до набрання чинності цим законом, мають право на захист дисертації протягом чотирьох років з дати набрання чинності даним законом. За результатами захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук та наукового ступеня доктора наук здобувачам наукових ступенів присуджується науковий ступінь кандидата або доктора наук і видається диплом кандидата або доктора наук.

Водночас законопроектом вилучається положення, згідно з яким особам, яким до набрання чинності цим законом присвоєно науковий ступінь кандидата наук, за їхнім бажанням вищий навчальний заклад (наукова установа), у спеціалізованій вченій раді якого (якої) захищено дисертацію, може видавати диплом доктора філософії з відповідної галузі науки.