Кабмін вивів «Укрзалізницю» з підпорядкування Мінінфраструктури - джерело (доповнена)

10:40, 19 січня 2017

Новина доповнена довідковою інформацією

Київ. 19 січня. УНІАН. Кабінет міністрів України вивів державний залізничний холдинг «Укрзалізниця» з підпорядкування Міністерства інфраструктури України, перепідпорядкувавши його безпосередньо уряду. Як повідомили УНІАН джерела в уряді, відповідне рішення було прийнято на закритому засіданні Кабміну в середу, 18 січня.

«Рішення прийнято», - повідомили в уряді.

У вересні 2016 року Кабмін прийняв аналогічне рішення стосовно державного енергохолдингу «Нафтогаз України» з тим, щоб в подальшому колегіально здійснювати управління компанією.

«Укрзалізниця» є публічним акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі. Компанія входить до переліку держпідприємств, що не підлягають приватизації. Українська залізниця забезпечує 82% вантажних і близько 50% пасажирських перевезень, що здійснюються усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця займає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії та Індії.

2015 рік "Укрзалізниця" завершила зі збитком 16 млрд грн, зумовленим переважно курсовими коливаннями гривні щодо основних валют. У 2016 році компанія вийшла на показники прибутковості. Чистий прибуток "Укрзалізниці" становив 303 млн грн.