Виключення Савченко з профільного комітету ВР є намаганням відволікти увагу від інциденту з Пашинським - депутат

10:31, 19 січня 2017

Київ. 19 січня. УНІАН. Виключення народного депутата України Надії Савченко зі складу комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони є намаганням відволікти увагу суспільства від інциденту з народним депутатом, головою цього комітету Сергієм Пашинським.

Про це сказав в коментарі агентству УНІАН народний депутат Григорій Немиря (фракція “Батьківщина”).

За його словами, “Батьківщина” ще не визначилася з цього питання.

В той же час він додав, що недоцільно розпочинати “гоніння на так званих відьом”.

“В даному випадку я вважаю, що така увага до Надії Савченко - це намагання відволікти увагу від інших ганебних речей, які відбуваються, в тому числі із провідними членами цього комітету”, - додав Немиря.

Він вважає, що Савченко не потрібно виключати із складу комітету, бо вона “як народний депутат, має право бути присутньою на засіданні комітету”.

“Більше того, я вважаю, що перше питання, яке б мали обговорити члени комітету, враховуючи нерозслідування інциденту, який трапився за участю голови цього комітету Сергія Пашинського, і він би мав сам висловити пропозицію про відсторонення себе на час розслідування від керівництва комітетом”, - сказав Немиря.

При цьому він наголосив, що саме від інциденту з Пашинським намагаються відволікти увагу суспільства через виключення Савченко зі складу даного комітету.

Довідка УНІАН. 31 грудня 2016 року на Київщині стався інцидент між депутатом Пашинським і жителем Васильківщини В'ячеславом Хімікусом, в результаті якого депутат застосував вогнепальну зброю.

Прокурор Київської області Дмитро Чібісов повідомив, що Пашинський з дружиною їхали на "Мерседесі" повз мікроавтобус "Фольксваген", що стояв на неосвітленій дорозі. "Мерседес" його об'їжджав.

«Було зроблено зауваження про те, що не ввімкнені габаритні вогні і немає знаку аварійної зупинки. Під час цих зауважень виникла перепалка, потім виникла ситуація, під час якої нардеп використав вогнепальну зброю "Глок 19», - зазначив Чібісов.

У свою чергу потерпілий Хімікус, якому Пашинський прострелив ногу, стверджує, що депутат порушував правила поводження із зброєю, і куля випадково влучила в ногу, а не в тулуб.

За фактом інциденту поліція проводить кримінальне провадження за ст. 296 Кримінального кодексу (хуліганські дії).

13 січня правоохоронці провели перехресний допит Пашинського та підстреленого ним Хімікуса безпосередньо у відділенні травматології однієї зі столичних лікарень. На ньому були присутні сам Хімікус, його дружина, свідок і Пашинський.