Комітет ВР з нацбезпеки звернеться до ГПУ щодо оприлюднення Савченко списків полонених та її зустрічей з терористами

16:38, 18 січня 2017

Київ. 18 січня. УНІАН. Парламентський комітет з питань національної безпеки та оборони ухвалив рішення звернутися до Генеральної прокуратури з проханням надати оцінку оприлюдненню народним депутатом Надією Савченко списків полонених та проведенню нею перемовин з ватажками терористів.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення сьогодні ухвалили члени комітету після заслуховування інформації представників СБУ.

Як зазначив голова комітету Сергій Пашинський, “та інформація, яку ми бачили від СБУ, дає нам підстави звернутись до Генеральної прокуратури України для надання правової оцінки діям Савченко”.

Своєю чергою в ході засідання депутат Іван Вінник запропонував негайно виключити Савченко зі складу комітету, а також заявив, що вбачає в її діях державну зраду.

Водночас присутній на засіданні комітету начальник штабу Антитерористичного центру при СБУ Геннадій Кузнєцов нагадав, що чинним законодавством визначено осіб, які керують проведенням антитерористичної операції, вчиняють дії щодо звільнення заручників та полонених, а також мають право проводити переговори з протилежною стороною.

Як зазначив Кузнєцов, народний депутат Савченко не є такою уповноваженою особою і відповідними повноваженнями не наділялася.

Крім того, він наголосив, що законодавством заборонено поширювати через ЗМІ дані, які стосуються персональної інформації приватних осіб, можуть створити загрозу життю і здоров’ю заручників тощо.

При цьому Кузнєцов нагадав, що радник голови СБУ Юрій Тандіт проводив персональну бесіду із Савченко щодо неприпустимості публікації списків полонених перед їх оприлюдненням.

Водночас Кузнєцов зауважив, що на даний час Служба безпеки не володіє інформацією, що хтось із родичів осіб з оприлюдненого списку вирішив звернутися до відповідних органів у встановленому порядку для захисту своїх персональних даних.

Надаючи пояснення щодо оприлюднення списків полонених, Савченко наголосила, що не вважає себе винною.

«Як би хто не критикував мої дії - я не визнаю обвинувачень, не вважаю, що розголосила державну таємницю, її я тримати вмію, і державної зради я не вчиняла... Я не вчинила жодного злочину, і готова захищатися, я витримала проти чужих ворогів, витримаю і проти своїх «чужих», - сказала Савченко.

Як повідомляв УНІАН, 10 січня Савченко на своїй сторінці у Facebook оприлюднила списки заручників, утримуваних на непідконтрольних владі України територіях Донбасу, українських політв'язнів, утримуваних у російських тюрмах і в окупованому Криму, а також список осіб, яких ватажки "ДНР/ЛНР" хочуть отримати від української сторони. У списках зазначено 524 особи.

Раніше СБУ застерегла Савченко від такого вчинку.

Радник голови СБУ Тандіт назвав некоректними списки, оприлюднені Савченко.

16 січня депутат заявила, що опублікувала відкориговані списки українців, які незаконно утримуються бойовиками на Донбасі, а також осіб, видачі яких вимагають від України терористи.