Кабмін схвалив законопроект про надання пільг постраждалим під час Євромайдану чи АТО, які не мають законодавчо визначеного статусу

15:17, 18 січня 2017

Київ. 18 січня. УНІАН. Кабінет міністрів сьогодні схвалив законопроект, який дозволить отримувати пільги постраждалим під час Революції Гідності чи антитерористичної операції, що не мають законодавчо визначеного статусу.

Як повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики, проект законопроекту щодо внесення змін до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" на засіданні уряду представив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Як відомо, під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича майже тисяча осіб отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі).

Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачено надання особам, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, статусу інваліда війни.

Водночас переважна бiльшiсть постраждалих учасників зазначених акцій протесту, які не отримали інвалідність, не мають законодавчо визначеного статусу. Це унеможливлює отримання ними пільг, передбачених законом "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Крім того, залишається законодавчо не врегульованим статус громадян, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення.

З метою забезпечення належного рівня соціального захисту та гарантій усім зазначеним вище особам Мінсоцполітики ініціювало внесення відповідних змін до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Наразі урядом цю пропозицію було сьогодні підтримано.