Лавров заявив, що Росія не підтримує розгортання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі

12:49, 18 січня 2017

Москва. 18 січня. УНІАН. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не підтримує розгортання поліцейської місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі для підтримки правопорядку на окупованому Донбасі.

Як передає власний кореспондент УНІАН в РФ, про це він сказав у Москві на спільній прес-конференції з чинним головою ОБСЄ, федеральним міністром Європи, євроінтеграції і закордонних справ Австрії Себастьяном Курцем.

«Якщо ви під озброєною місією ОБСЄ мали на увазі ідею, яку зараз почали вкидати з Києва про те, що потрібно озброєну поліцейську місію розгорнути на Донбасі, яка забезпечувала б там правопорядок, то ця ідея абсолютно суперечить Мінськими угодами», - сказав Лавров.

За його словами, в Мінських угодах передбачено, що Україна зобов'язана законодавчо визнати і закріпити в Конституції особливий статус Донбасу, включаючи право мати свої сили правопорядку.

«Жодних озброєних іноземних місій для підтримки порядку на Донбасі в цих умовах не потрібно», - заявив Лавров.

За його словами, Росія згодна, щоб під час виборів «місцеві сили правопорядку» супроводжувалися б озброєними спостерігачами ОБСЄ.