Пенсійний фонд у 2017 році додатково отримає понад 30 млрд грн від збільшення ЄСВ за рахунок підвищення мінімальної зарплати з 1 січня – Рева (доповнена)

12:47, 18 січня 2017

Новина доповнена після третього абзацу.

Київ. 18 січня. УНІАН. Пенсійний фонд України в 2017 році додатково отримає понад 30 млрд грн від збільшення надходжень єдиного соціального внеску за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн з 1 січня.

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева на засіданні уряду в середу.

«Ми збільшуємо доходи Пенсійного фонду за рахунок єдиного соціального внеску, за яким ми мали 112 млрд грн у 2016 році, зараз (у 2017 році – УНІАН) – 142,5 млрд грн. Тобто більш ніж на 30 млрд грн збільшення. Це якраз заходи, пов'язані із збільшенням фонду оплати праці, підвищенням мінімальної заробітної плати», – сказав він.

За словами Реви, уряд має намір скорочувати роль держави у фінансуванні Пенсійного фонду у міру зменшення його дефіциту.

«Це природний шлях, за яким ми працюємо над зменшенням дефіциту Пенсійного фонду», – підкреслив міністр.

Як повідомляв УНІАН, з 1 січня поточного року в Україні набула чинності норма про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Додатковий обсяг бюджетних видатків на забезпечення підвищення мінімальної зарплати, за оцінками уряду, становитиме 28 млрд грн. Крім того, з початку року набрали чинності законодавчі норми, якими серед іншого передбачається запровадження штрафу за виплату зарплат «у конверті» у розмірі 100 мінімальних заробітних плат.

Кабінет міністрів України затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2017 рік з обсягом доходів 284 млрд грн і бюджетними дотаціями на покриття дефіциту 141 млрд грн.