Кабмін затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2017 рік з доходами 284 млрд грн і дотаціями на покриття дефіциту 141 млрд грн (доповнена)

12:43, 18 січня 2017

Новина доповнена після третього абзацу

Київ. 18 січня. УНІАН. Кабінет міністрів України затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2017 рік з обсягом доходів 284 млрд грн і бюджетними дотаціями на покриття дефіциту 141 млрд грн.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду в середу.

«Хочу сказати, що бюджет Пенсійного фонду України у нас зростає порівняно з 2016 роком, де у нас було 257 млрд, до 284 млрд. При цьому обсяг дотації, який ми з державного бюджету направляємо до Пенсійного фонду, зменшується з 145 млрд грн до 141 млрд грн», - сказав міністр соціальної політики Андрій Рева, презентуючи постанову про затвердження бюджету ПФ на 2017 рік.

При цьому Рева підкреслив, що зменшення бюджетних дотацій до Пенсійного фонду є позитивною тенденцією поступової зміни принципів функціонування пенсійної системи.

«Зменшення невелике, однак на тлі зростання загальної суми (доходів - УНІАН) Пенсійного фонду це свідчить про те, що ми знижуємо роль державного бюджету», - зазначив міністр.

Як повідомляв УНІАН, бюджет Пенсійного фонду на 2016 рік був затверджений з доходами 257 млрд грн. Власні надходження Пенсійного фонду торік становили 110 млрд грн, а дотація з держбюджету – 145 млрд грн. Ця дотація покрила в тому числі й дефіцит Пенсійного фонду в розмірі 81,3 млрд грн.

Проведення в Україні пенсійної реформи є однією з ключових реформ, озвучених основним кредитором країни - Міжнародним валютним фондом. При цьому завданням реформи є скорочення дефіциту бюджету Пенсійного фонду, який на поточний момент перевищує 150 млрд грн і буде покритий переважно за рахунок дотацій з державного бюджету. За розрахунками уряду, скорочення дефіциту ПФ можливе за рахунок детінізації зарплат і підвищення рівня платіжної дисципліни, зокрема дисципліни сплати єдиного соціального внеску як ключового платежу до Пенсійного фонду. На поточний момент з 16 млн громадян України, які працюють ЄСВ платять не більш як 10 млн.

Раніше віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко підкреслював, що Україна не брала на себе фіксовані зобов'язання підвищувати пенсійний вік у рамках пенсійної реформи, тому уряд не робитиме якісь кроки в цьому напрямку.