У лютому закінчиться строк повноважень ще одного члена ЦВК

11:53, 18 січня 2017

Київ. 18 січня. УНІАН. На початку лютого закінчиться строк повноважень ще одного члена Центральної виборчої комісії Олександра Осадчука.

Як повідомили УНІАН у Відділі взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії, про це голова Центрвиборчкому Михайло Охендовський заявив на зустрічі з головою Офісу Ради Європи в Україні, представником генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва РЄ Мортеном Енбергом.

Охендовський детально поінформував голову Офісу Ради Європи про юридичні аспекти звільнення діючих та призначення нових членів ЦВК.

Голова комісії наголосив, що з 15 її членів на звільнення продовжують очікувати 12, строк повноважень яких закінчився ще в 2014 році, але їхні повноваження досі не припинені.

Охендовський звернув увагу, що на початку лютого 2017 року завершиться семирічний строк повноважень ще одного члена ЦВК.

Як уточнив УНІАН прес-секретар ЦВК Костянтин Хівренко, йдеться про Осадчука, який був призначений членом комісії 2 лютого 2010 року.

Як повідомляв УНІАН, у 2014 році закінчився строку повноважень 12 із 15 членів ЦВК, яких було призначено на посади у 2007 році.

Подання про призначення нових членів ЦВК вносить до Верховної Ради президент після консультацій з фракціями та обговорення їхніх пропозицій.

3 червня 2016 р. у Верховній Раді було зареєстровано внесені президентом проекти постанов про звільнення 12 членів ЦВК у зв’язку із перевищенням строку їхніх повноважень та призначення 11 членів Центрвиборчкому (№№ 4789 і 4790).

Президентським проектом постанови "Про звільнення з посади членів Центральної виборчої комісії" № 4789 передбачено звільнити з посади членів ЦВК у зв’язку із закінченням строку повноважень - Тамару Астахову, Юрія Данилевського, Ігоря Жиденка, Тетяну Лукаш, Андрія Магеру, Охендовського, Броніслава Райковського, Жанну Усенко-Чорну, Олександра Чупахіна, Юлію Швець, Олександра Шелестова та Валерія Шелудька.

Наприкінці вересня представники «Народного фронту», «Батьківщини», Радикальної партії та «Опозиційного блоку» заявили, що їхні фракції не голосуватимуть за запропоновані главою держави кандидатури до складу ЦВК і закликали провести консультації та перевнести кандидатури.