Ряд депутатів підписали відкритого листа до президента щодо виконання передвиборчих обіцянок – Чумак

11:12, 18 січня 2017

Київ. 18 січня. УНІАН. Позафракційний народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак заявляє, що низка депутатів підписали відкритого листа до президента України Петра Порошенка щодо виконання його передвиборчих обіцянок.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час виступу в парламенті.

"Вчора 22 народних депутата підписали відкритого листа до президента України щодо виконання передвиборчих обіцянок як президента, так і коаліції демократичних фракцій", – сказав депутат.

Чумак зазначив, що в листі йдеться, зокрема, про те, що в передвиборчій програмі президента "ви стверджували, що докладете всіх зусиль у рамках своїх конституційних повноважень, аби парламентські вибори в Україні відбувалися суто на пропорційній основі за відкритими списками".

Крім того, зазначив депутат, і в коаліційній угоді міститься положення щодо запровадження такої системи, а також положення щодо скасування депутатської недоторканності та ухвалення закону, що врегулює "процедуру притягнення президента України до відповідальності в порядку імпічменту".

"За два роки, на жаль, коаліція депутатських фракцій не виявила політичної волі та не спромоглася поставити відповідні законопроекти на розгляд Верховної Ради", – сказав Чумак.

Так, у листі Порошенка просять "скористатися своїм правом президента України та визначити як невідкладні для розгляду на шостій сесії Верховної Ради такі законопроекти, які в повному обсязі реалізують дані вами та вашою політичною силою передвиборчі обіцянки".

Чумак зазначив, що йдеться про такі законопроекти: проект закону про вибори народних депутатів України (№ 1068–2), проект закону про спеціальну тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з розслідування справи про відсторонення президента України від поста в порядку імпічменту (№ 2278), проект закону про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України та суддів (№ 1776), проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо недоторканності народних депутатів України (№ 5487), проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання корупції та конфлікту інтересів у діяльності осіб, які займають політичні посади (№ 2343а) та проект закону про всеукраїнський референдум (№ 2154а).

Депутат додав, що лист відкритий і його можуть підписувати й інші депутати, а також представники непарламентських партій та громадсько-політичних рухів.