В Одеській області відомий французький винороб просить Гройсмана захистити його родину від нападів «проблемних сусідів»

20:52, 17 січня 2017

Одеса. 17 січня. УНІАН. В Одеській області відомий французький винороб Крістоф Лакарен просить прем'єр-міністра Володимира Гройсмана захистити його родину від нападів «проблемних сусідів».

Про це Лакарен, який кілька років проживає в селищі Шабо Білгород-Дністровського району, повідомив в Facebook.

За словами Лакарена, він неодноразово піддавався нападкам деяких місцевих жителів, які хочуть відібрати у нього землю, на якій він вирощує виноград, в тому числі для виноробства. Останній інцидент стався пізно ввечері 16 січня.

«Спочатку крали стовпчики, потім викорчували 11 га виноградників, тепер сусід одного з наших «проблемних» пайовиків Мунтяна Дмитро Бабієнко стріляє з рушниці в нашого собаку, який перебував на нашому обгородженому сіткою дворі», - написав винороб. Він зазначає, що собаку поранено. Прибулі за викликом поліцейські зареєстрували те, що сталося, але француз не вірить у справедливе розв'язання його проблем.

«Пане прем'єр-міністре, 31 жовтня 2016 року в телепрограмі журналістці Каролін де Камарі ви особисто гарантували безпеку французьким інвесторам в Україні. Я прошу Вас захистити мою родину від цих варварів», - написав Лакарен.

Він вважає, що деякі пайовики хочуть відібрати у нього землю під будівництво. Зокрема, в листопаді 2016 року невідомі на бульдозері викорчували частину виноградників Лакарена.

«Не знаю, чи зможу далі займатися виробництвом вина в Україні», - зазначає француз.

Як повідомили УНІАН у відділі комунікацій Головного управління Національної поліції в Одеській області, розслідуючи інцидент, що стався 16 січня, правоохоронці встановили, що у собаку Лакарена дійсно стріляли.

«В ході встановлення всіх обставин даної події з'ясувалося, що стрільцем є 32-річний мисливець, що має зареєстроване гладкоствольну рушницю», - повідомили у главку.

Той пояснив, що повертався з полювання, коли через отвір в паркані «на нього вибігли три собаки, що скалили зуби», які нібито кинулися на нього.

Мисливець, за його словами, зробив неприцільний постріл у бік собак, щоб їх відлякати. Після чого собаки втекли назад за огорожу.

Відзначається, що в зв'язку з тим, що чоловік вистрілив з рушниці на відстані менше 200 метрів від населеного пункту, стосовно нього складено адміністративний протокол за ст. 174 (стрільба з вогнепальної, холодної, метальної чи пневматичної зброї, пристроїв для відстрілу патронів тощо в населених пунктах і таке інше) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Як повідомляв УНІАН, у січні 2016 року ДФС заявила про незаконне виробництво і продаж вина відомим французьким парфумером-виноробом Крістофом Лакареном у Білгород-Дністровському районі Одеської області.

Журналіст Павло Шеремет (загинув у липні 2016 року) і тодішній голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі заступилися за француза, заявивши, що на нього «наїхали» і «підставили».

Довідка УНІАН. Крістоф Лакарен походить зі знаменитого аристократичного французького роду, носить титул маркіз де Фабіяні. Переїхав до Одеської області більше 10 років тому, одружившись з українкою.

2 вересня 2004 року на День міста в центрі Одеси був відкритий авторський Фонтан парфумів Лакарена (скульптор - Олександр Токарев). З фонтану «били» справжні парфуми. Згодом статую було розбито невідомими. Надалі Лакарен, придбавши землю у Білгород-Дністровському районі, зайнявся виноробством.