Начальника адміністрації Одеського порту Соколова відсторонено від роботи на час аудиту – джерело

18:22, 17 січня 2017

Одеса. 17 січня. УНІАН. Начальника адміністрації Одеського морського торгового порту Михайла Соколова сьогодні відсторонено від виконання обов'язків.

Як повідомив УНІАН представник адміністрації порту, його відсторонено від обов'язків на час проведення аудиту.

"Соколова відсторонено за поданням в.о. начальника ДП "Адміністрація морських портів України" (АМПУ) Райвіса Вецкаганса міністром інфраструктури Володимиром Омеляном. Передбачається, що аудит триватиме до кінця лютого», - зазначив представник порту.

Як повідомляв УНІАН, Вецкаганс провів нараду в одному з найбільших портів Чорноморсько-Азовського басейну – Одеському морському торговому порту, в ході якого піддав критиці керівництво порту за невиконання строків реалізації низки інвестиційних проектів.

Міністерство інфраструктури ініціювало початок комплексної реформи морської галузі, ключовим аспектом якої є реорганізація АМПУ, зміна керівництва підприємства, а також створення Морської адміністрації, яка візьме на себе всі завдання АМПУ.

12 січня міністр інфраструктури України Володимир Омелян представив трудовому колективу АМПУ громадянина Латвії Вецкаганса виконуючим обов'язки керівника підприємства і доручив йому перевірити законність усіх прийнятих цього року рішень попереднього керівництва підприємства.

У свою чергу Вецкаганс повідомив, що його основними завданнями на новій посаді стануть залучення інвестицій у морську галузь, а також збільшення робочих місць і податків до держбюджету України.

Довідка УНІАН. Адміністрація морпортів являє собою унітарне підприємство, засноване на праві господарського ведення, і налічує 13 філій у морських портах України, а також філію «Дельта-лоцман». В АМПУ працюють понад 8 тисяч працівників.

Одеський морський торговий порт – один з найбільших портів Чорноморсько-Азовського басейну, розташований в північно-західній частині Чорного моря на перетині історично сформованих торгових шляхів Сходу і Заходу. Порт приймає великі круїзні пасажирські судна завдовжки до 300 м, осіданням до 11,5 м. Технічні можливості порту дають змогу обробляти більш як 18 млн тонн сухих і 25 млн тонн наливних вантажів на рік.