Фінкомітет парламенту рекомендував Раді прийняти за основу законопроект про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків

18:06, 17 січня 2017

Київ. 17 січня. УНІАН. Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект закону України про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків.

Про це повідомила прес-служба партії «Блок Петра Порошенка» з посиланням на заступника голови комітету Руслана Демчака.

«Метою законопроекту є забезпечення стабільності банківської системи шляхом оптимізації процедур капіталізації та реорганізації банків. Зокрема, пропонується скоротити терміни розгляду документів і оптимізувати процедури капіталізації і реорганізації банків шляхом приєднання для забезпечення послідовних і узгоджених дій з боку регулюючих органів», - зазначив парламентарій.

За словами Демчака, законопроектом планується врегулювати питання припинення здійснення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи. Це дозволить банкам, які не можуть виконати вимоги Національного банку України щодо капіталізації, залишити банківський ринок без навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Зараз таку можливість в законодавстві не передбачено.

Довідка УНІАН. У ході очищення банківської системи за 2014-2017 роки НБУ прийняв рішення про виведення з ринку стосовно 88 банків. У тому числі 33 банки були визнані неплатоспроможними у 2014 році, ще 33 - у 2015-му, 21 - у 2016-му і один - у 2017 році. Рішення про ліквідацію регулятор ухвалив стосовно 81 з цих банків.