Британія вийде з європейського «спільного ринку» - прем’єр країни

16:05, 17 січня 2017

Київ. 17 січня. УНІАН. Велика Британія залишить «спільний ринок» Європейського Союзу після того, як вийде з ЄС.

Про це заявила британський прем’єр-міністр Тереза Мей, виступаючи в Лондоні з промовою, присвяченою стратегії її кабінету з питання про вихід країни з ЄС, передає радіо «Свобода».

За словами Мей, Велика Британія не може бути «наполовину в ЄС, а наполовину поза ним». Водночас вона наголосила, що прагне до укладення нових угод про вільну торгівлю як з ЄС, так і з іншими країнами.

Як заявила Мей, вихід з ЄС має стати для Британії кроком на шляху до того, щоб стати «більш сильною, справедливою, єдиною і відкритою світу» країною, ніж раніше. Прем’єр-міністр наголосила, що вихід з Євросоюзу може дозволити Британії розвивати більш тісні відносини з іншими країнами світу, включаючи США, Канаду, Австралію, країни Азії та Африки.

Прем’єр підкреслила, що голосування за вихід з ЄС не означає відмови від «європейських цінностей». «Ми залишаємо Європейський Союз, але не Європу», – сказала вона.

Мей пообіцяла продовжити співпрацю з країнами ЄС у сфері оборони і розвідки.

Фінальні умови виходу Британії з Європейського союзу повинні бути схвалені британським парламентом, додала голова уряду.

Як повідомлялося, вихід Британії з ЄС підтримала більшість виборців, які взяли участь в референдумі влітку минулого року. Однак досі британський уряд не направив офіційного повідомлення про вихід з Євросоюзу, відповідно до статті 50 Лісабонського договору. Тереза Мей заявляла про те, що це буде зроблено до кінця березня, однак поки що незрозуміло, чи є у кабінету повноваження для цього кроку, чи він повинен заручитися згодою парламенту. Це питання вирішує Верховний суд.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/a/news/28239226.html