Клімкін заявляє про необхідність збільшення кількості спостерігачів ОБСЄ на Донбасі

15:44, 17 січня 2017

Київ. 17 січня. УНІАН. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє про необхідність збільшення кількості спостерігачів ОБСЄ на Донбасі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр сказав на спільній прес-конференції з діючим головою ОБСЄ, федеральним міністром Європи, євроінтеграції та закордонних справ Австрії Себастіаном Курцем у Києві.

“Нам потрібно більше спостерігачів і більше засобів спостереження, у тому числі для того, щоб забезпечити повний доступ до території Донбасу і неконтрольованої ділянки кордону саме цілодобово, оскільки в основному обстріли відбуваються вночі”, - сказав Клімкін.

За словами Клімкіна, українській стороні необхідно зрозуміти, хто буде виконувати завдання з роззброєння, контролю над озброєннями, які мають бути передані під міжнародний контроль, а також хто братиме участь і забезпечуватиме підготовку та безпеку наступних вільних і чесних виборів.

“Ми вважаємо, що це має бути спеціальна місія ОБСЄ з озброєним компонентом, але ми готові говорити, ми сьогодні цього торкнулися, яким чином розподілити зобов’язання між всіма місіями”, - сказав Клімкін.