Україна розраховує найближчими тижнями отримати черговий кредитний транш від МВФ - Порошенко (доповнена)

15:07, 17 січня 2017

Новина доповнена довідковою інформацією

Київ. 17 січня. УНІАН. Україна розраховує вже найближчими тижнями отримати четвертий за рахунком кредитний транш за чотирирічною програмою співробітництва з основним кредитором країни Міжнародним валютним фондом. Про це сказав президент України Петро Порошенко в інтерв'ю телеканалу Bloomberg у рамках роботи на 47-му Всесвітньому економічному форумі в Давосі (Швейцарія).

«Україна до кінця 2016 року виконала всі умови попереднього Меморандуму з МВФ, включаючи націоналізацію найбільшого в країні приватного банку «ПриватБанк». Я впевнений, що найближчими тижнями відбудеться засідання Ради директорів щодо України, й ми продовжимо ефективне співробітництво. І важливе не лише отримання грошей (близько 1,3 млрд дол. - УНІАН), але й той меседж, який буде надісланий інвесторам - приходити в Україну», - зазначив президент.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман також зазначав, що Україна продовжує переговори з ключовим кредитором - Міжнародним валютним фондом. Україна відновила співпрацю з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування (EFF) в обсязі 17,5 млрд дол. у вересні 2016 року – після більш ніж річної перерви. За цією програмою наша країна отримала три кредитні транші загальним обсягом 7,62 млрд дол.

У листопаді МВФ оприлюднив заяву за підсумками роботи останньої місії в Україні, згідно з якою прийняття урядового проекту державного бюджету на 2017 рік, сформованого з урахуванням орієнтирів реформ, схвалених МВФ, є однією з умов успішного завершення третього перегляду програми.

У грудні Україна прийняла бюджет, а також виконала одну з найважливіших на поточний момент рекомендацій Фонду в частині відновлення банківської системи та провела націоналізацію найбільшого в країні банку «ПриватБанку».

У Міністерстві фінансів очікують, що засідання Ради директорів в Україні відбудеться наприкінці січня. У самому Фонді зазначали, що точної дати засідання немає, однак Рада директорів збереться для обговорення програми реформ з Україною «у найближчі тижні».