Коливання курсу гривні є сезонними, Нацбанк володіє всіма інструментами для стабілізації ситуації - Гройсман (доповнена)

14:37, 17 січня 2017

Новина доповнена довідковою інформацією

Київ. 17 січня. УНІАН. Коливання курсу гривні, які на поточний момент фіксуються на валютному ринку України, є виключно сезонними і Національний банк володіє всім набором інструментів для того, щоб стабілізувати ситуацію і заспокоїти настрої на ринку. Про це в ході поїздки у Чернігівську область сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Я думаю, що коливання мають сезонний характер. Багато чинників тиску, курс збільшився за період часу, коли ділова активність зменшилася. Це закономірно. Але я розмовляв з головою Національного банку (Валерією Гонтаревою - УНІАН), і вона дуже чітко мене запевнила, що Нацбанк робить все для того, щоб не допустити спекулятивних коливань. Валютних резервів у країні достатньо, щоб ситуація була нормальною і курс залишався в прогнозних параметрах. Коливання припиняться», - сказав глава уряду.

Як повідомляв УНІАН, у Національному банку зазначали, що попит на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку України продовжує перевищувати пропозицію під дією ситуативних і сезонних факторів. У зв'язку з цим Національний банк продовжує зберігати присутність на міжбанківському валютному ринку. З початку поточного року чистий продаж валюти Нацбанком в ході аукціонів становить 108,8 млн дол. США

Раніше Правління Національного банку України затвердило «Стратегію валютних інтервенцій Національного банку України на 2016-2020 роки». Стратегія визначає політику присутності центрального банку на міжбанківському валютному ринку в умовах режиму інфляційного таргетування і збереження гнучкого курсоутворення гривні

За оцінками опитаних УНІАН експертів, девальвація гривні цього року продовжиться, і до кінця року курс гривні до долара становитиме 30-32 грн/дол., при цьому основні коливання на валютному ринку традиційно очікуються на початку і наприкінці року.

Історичний мінімум курсу української гривні щодо долара США, зафіксований у лютому 2015 року, становить 30,01 грн/дол.