Заборона пропагування держави-агресора на українському телебаченні має бути поширена і на розважальні програми - Сюмар

13:52, 17 січня 2017

Київ. 17 січня. УНІАН. Заборона пропагування держави-агресора та її органів влади має поширюватися не лише на інформаційні, але й на розважальні програми, що транслюються на українському телебаченні.

Як повідомили УНІАН у прес-службі партії «Народний фронт», про це заявила голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики, заступник керівника фракції «Народний фронт» Вікторія Сюмар, коментуючи скандальну ситуацію навколо телеканалу СТБ через показ в ефірі телепрограми за участі російських військових, які воювали на Донбасі на боці терористів.

За словами Сюмар, питання накладення санкцій на телеканал СТБ – це цілком компетенція Нацради з питань телебачення і радіомовлення, у зв’язку з чим вона очікує на адекватну відповідь регулятора.

Водночас Сюмар зауважила, що в українському законодавстві існує прогалина, яка полягає у тому, що заборона пропагування держави-агресора та її органів влади не поширюється на розважальні телепрограми, чим є продукт, поширений на СТБ.

«Ми цю прогалину спробуємо закрити. Бо де-факто про порушення закону складно станом на зараз говорити. Але я думаю, що ми маємо виправити це і ввести це як законодавчу норму. Канал вибачився, і зараз Нацрада просто адекватно відреагує на це», - наголосила Сюмар.

На її думку, зараз не варто ставити питання щодо позбавлення телеканалу ліцензії.

«Якщо ми внесемо цю поправку (про поширення заборони пропагування органів влади держави-агресора на розважальні телепрограми), а ми її зараз готуємо, тоді це була б зовсім інша історія», - сказала Сюмар.

Як повідомляв УНІАН, 5 лютого 2015 року Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законів щодо захисту інформаційного телерадіопростору, яким встановлюються загальні критерії для визначення аудіовізуальної продукції, яка шкодить національній безпеці України, забороняється публічне використання такої продукції і визначаються санкції до суб'єктів господарювання, які ігноруватимуть таку заборону.

15 січня на каналі СТБ вийшла в ефір передача «Битва екстрасенсів» виробництва російського телеканалу ТНТ, у якій брали участь колишні та нинішні російські військові. Один з них відкрито зізнався, що брав участь у бойових діях в Україні.

16 січня голова медіа-групи StarLightMedia і телеканалу СТБ Володимир Бородянський на своїй сторінці у Facebook вибачився за появу програми «Битва екстрасенсів» з російськими військовими в ефірі телеканалу, назвавши це неприпустимим з погляду моралі. «Росія і Україна, з вини Росії, ворогують, російські військові присутні на Донбасі, Росія анексувала Крим. Показ цієї програми з погляду моралі є неприпустимим. Мені соромно. Я прошу вибачення у телеглядачів», - написав Бородянський.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 19 січня розгляне питання про призначення позапланової перевірки СТБ у зв'язку з трансляцією «Битви екстрасенсів», в якій брали участь російські військові.