Рада прийняла за основу законопроект про нову редакцію Держпрограми авіабезпеки з рекомендаціями ІСАО

12:12, 17 січня 2017

Київ. 17 січня. УНІАН. Верховна Рада прийняла за основу законопроект про нову редакцію Державної програми авіаційної безпеки з урахуванням стандартів та рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) та Євросоюзу.

За ухвалення цього рішення сьогодні, 17 січня, проголосували 245 депутатів при необхідному мінімумі в 226 осіб.

"Кінцевою метою, якої планується досягти, реалізувавши цей акт, є законодавче закріплення сучасних норм регулювання діяльності цивільної авіації в Україні у сфері захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання, в тому числі адаптація до норм міжнародного повітряного права", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

В ході представлення законопроекту міністр інфраструктури Володимир Омелян зазначив, що важливість цього документа також у тому, що цього року в Україні проходитиме чергова перевірка ІСАО.

Як повідомляв УНІАН, раніше Омелян зазначав, що Міністерство інфраструктури розраховує на підписання Україною угоди про спільний авіаційний простір («відкрите небо») з Європейським Союзом у 2017 році.

Україна протягом кількох років веде переговори з ЄС про спільний авіаційний простір, який дозволив би українським та європейським авіакомпаніям вільно працювати на просторі Євросоюзу та України. Разом із тим, підписання угоди неможливе без вирішення спору між Великою Британією та Іспанією щодо Гібралтару, який актуалізувався після референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу.