Судові засідання у справі 5 екс-«беркутівців» можуть закрити, якщо громадські організації продовжать їх зривати - суддя

11:58, 17 січня 2017

Київ. 17 січня. УНІАН. Судові засідання у справі 5 колишніх бійців спецпідрозділу МВС «Беркут», підозрюваних у вбивствах активістів Майдану у лютому 2014 року, можуть стати закритими, якщо громадські організації не припинять їх зривати.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції заявив головуючий у справі 5 екс-«беркутівців», в.о голови Святошинського райсуду Києва Сергій Дячук.

Він наголосив, що кожен має право критикувати суд, але не повинен це робити у залі суду під час засідання.

Також Дячук додав, що вже 4 рази зривалися судові засідання, і якщо така практика продовжиться, то засідання можуть стати закритими за клопотанням сторони судового розгляду.

Він повідомив, що громадська організація «Родина героїв Небесної сотні» днями зверталася до суду стосовно недопустимості зриву засідань суду і можливого закриття процесу.

"Будь- які питання стосовно закритості чи відкритості судових засідань вирішуються не судом як таким, а - судом за результатами обговорення цього питання. Якщо сторони будуть ініціювати це питання, суд змушений буде це обговорювати. Але якщо це питання буде обговорюватися, то ставте 50 на 50 можливість прийняття такого рішення", - сказав суддя.

Як повідомляв УНІАН, Генеральна прокуратура України в 2014 році передала до суду кримінальне провадження стосовно екс-«беркутівців» Сергія Зінченка і Павла Аброськіна за підозрою у вбивстві 39 активістів Майдану.

10 лютого 2016 року в ГПУ заявили про завершення розслідування і направили до суду кримінальне провадження стосовно ще трьох екс-«беркутівців» - Олександра Маринченка, Сергія Тамтури і Олега Янішевського. За даними прокуратури, цим особам інкримінується скоєння теракту, перевищення службових обов'язків, умисне вбивство, замах на вбивство, перешкоджання проведенню мирних мітингів і зборів, викрадення і приховання зброї після вчинення злочину. Кримінальні провадження щодо всіх підозрюваних колишніх бійців «Беркута» об'єднано в одне.

Святошинський райсуд Києва, який розглядає справу 5 екс-«беркутівців», неодноразово переносив засідання через порушення громадського порядку присутніми в залі відвідувачами.