Верховна Рада схвалила підвищення безпеки перевезень небезпечних вантажів з урахуванням норм ЄС

11:58, 17 січня 2017

Київ. 17 січня. УНІАН. Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект про підвищення безпеки перевезень небезпечних вантажів автомобільним, залізничним і річковим транспортом відповідно до міжнародних норм і стандартів Європейського Союзу.

За прийняття законопроекту №4644 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення їх у відповідність до законодавства Європейського Союзу у сфері перевезень небезпечних вантажів» за основу проголосували 236 народних депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів.

Представляючи законопроект під час засідання Верховної Ради, міністр інфраструктури Володимир Омелян зазначив, що перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним і річковим транспортом несе значні ризики у вигляді настання аварійних випадків та завдання шкоди навколишньому середовищу, у зв'язку з чим виникла необхідність привести вітчизняне законодавство у сфері перевезень небезпечних видів вантажів до норм ЄС.

У свою чергу, голова парламентського комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич, який також виступив в парламенті, зазначив, що цей законопроект спрямовано на імплементацію в національне законодавство норм законодавства ЄС у рамках підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Цей проект також спрямований на підвищення рівня безпеки перевезень небезпечних вантажів, як у внутрішньому, так і в міждержавному сполученнях», - додав депутат.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці вересня 2016 року Європейський Союз повідомив про готовність надати Україні технічну допомогу в рамках проекту Twinning «Підтримка у підвищенні безпеки перевезення небезпечних вантажів мультимодальним транспортом в Україні» для адаптації законодавства України у сфері перевезення таких вантажів до відповідних норм і стандартів ЄС.

Даний законопроект №4644 було внесено Кабінетом міністрів до Верховної Ради у травні 2016 року.