Головуючий у справі «екс-«беркутівців» суддя прокоментував списки Савченко

11:42, 17 січня 2017

Київ. 17 січня. УНІАН. В.о. голови Святошинського районного суду Києва Сергій Дячук прокоментував опубліковані народним депутатом Надією Савченко списки українців, які незаконно утримуються бойовиками на Донбасі, а також осіб, видачі яких вимагають від України терористи "ЛНР" і "ДНР".

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив на прес-конференції, відповідаючи на запитання щодо включених до цих списків екс-«беркутівців» Павла Аброськіна та Сергія Зінченка, обвинувачених у вбивствах учасників Революції гідності.

За словами головуючого у справі щодо колишніх «беркутівців» судді Дячука, «нам відомі ці списки. Я також звертаю увагу на певну некоректність їх, оскільки з приводу окремих з цих осіб, що Ви (журналіст, що поставив судді запитання - УНІАН) назвали, є певні припущення, що це саме вони, оскільки не збігаються дати народження».

Разом з тим, суддя зауважив, що «суд розглядатиме будь-яке клопотання, яке прозвучить від сторін провадження, навіть якщо воно безпідставне і необгрунтоване. КПК передбачає обов’язок суду розглядати клопотання».

При цьому Дячук наголосив, що не може «коментувати можливі варіанти, оскільки ви вже пов’язали цю обставину зі справою, то гіпотетично не виключається можливість, що суд стане перед питанням вирішувати цю проблему».

«Скажу відверто, що КПК напряму не передбачає таку підставу, як звільнення від судового переслідування у зв’язку з видачею особи іншим особам. Такої підстави немає. Але клопотання може бути сформульовано і по-іншому», - пояснив суддя.

Як повідомляв УНІАН, Савченко опублікувала списки полонених українських військових на окупованому Донбасі, а також списки бойовиків, заарештованих владою України. Також вона опублікувала список громадян РФ, заарештованих у зв'язку з боями на Донбасі в 2014-2016 роках.

За даними ЗМІ, Москва через ватажків ОРДЛО домагається звільнення в рамках Мінського процесу екс-«беркутівців», обвинувачених у вбивствах учасників Революції гідності, а також фігурантів справи про масові заворушення 2 травня 2014 року в Одесі.