Підтримка міжнародних фінансових організацій залишається важливим елементом збереження економічної стабільності в Україні - Порошенко

11:34, 17 січня 2017

Київ. 17 січня. УНІАН. Підтримка України з боку міжнародних фінансових організацій, а також урядів країн "Великої сімки" залишається важливим елементом забезпечення економічної стабільності та ефективності реформ. Як повідомили в прес-службі глави держави, про це президент Петро Порошенко сказав у ході щорічної зустрічі з послами іноземних держав, акредитованими в Україні.

«На нинішньому етапі розвитку України дружнє плече міжнародних фінансових інститутів залишається важливим елементом для забезпечення стійкості та ефективності процесу реформ.

Дякуємо за фінансову підтримку з боку МВФ, Світового банку і ЄБРР, за потужного лідерства США. Ця підтримка дала змогу стабілізувати економічну ситуацію в країні у 2016 році і посилила впевненість потенційних інвесторів у запуску власних проектів в Україні, можливо, уже у 2017 році», - цитує прес-служба Порошенка.

На думку глави держави, процвітаюча Україна стане запорукою зростання всього європейського континенту. «Ми ставимо перед собою чіткі пріоритети: зміцнення верховенства права, посилення боротьби з корупцією; судова реформа, пожвавлення економічного зростання завдяки макроекономічній і фінансовій передбачуваності; розвиток інфраструктури, інвестицій та приватизації; подальше зміцнення енергетичної безпеки України і входження газотранспортної системи України до Енергетичного союзу; посилення обороноздатності шляхом модернізації української армії на основі професіоналізму і військово-технічного й оборонного співробітництва з нашими партнерами», - сказав Порошенко.

При цьому він наголосив, що поряд з міжнародними фінансовими організаціями Україна розвиватиме стратегічні партнерські відносини з Туреччиною, Азербайджаном, Китаєм, Канадою, країнами Близького Сходу і Латинської Америки та Африки.

Як повідомляв УНІАН, підтримка України з боку міжнародних фінансових організацій, а також макрофінансова допомога від урядів країн «Великої сімки» поки що залишається основним джерелом зовнішнього фінансування для України. У 2017 році Київ планує залучити близько 9 млрд дол., у тому числі по лінії Міжнародного валютного фонду - 5,3 млрд дол. Прогнозний приплив прямих іноземних інвестицій - 3-5 млрд дол.