Україна і Португалія домовились розширити військову співпрацю на рівні генштабів

10:30, 17 січня 2017

Київ. 17 січня. УНІАН. Україна та Португалія домовились розширити військове співробітництво на рівні генеральних штабів.

Про це йшлося під час зустрічі міністра оборони України Степана Полторака з начальником Генерального штабу Збройних сил Португалії Артуром Нівес Піна Монтейра, повідомляє прес-служба Міноборони України.

Сторони обговорили питання удосконалення двосторонньої співпраці на рівні генеральних штабів двох країн.

«Наші відомства добре працюють у рамках заходів, які проходять під егідою НАТО, але мені б дуже хотілося поглибити і двостороннє співробітництво. Участь у навчаннях, тренінгах, обмін досвідом між нашими офіцерами можуть бути надзвичайно результативними. Важливою є співпраця між шенеральними штабами, адже за минулі роки українські військовослужбовці отримали унікальний досвід захисту країни в ході виконання завдань Антитерористичної операції. Ми вважаємо Португалію дружньою країною і готові ділитися цим досвідом. Нам є чому вчитися один у одного, і форми нашої співпраці можуть бути різними», - сказав Полторак.

Начальник Генштабу ЗС Португалії підтримав позицію щодо розширення напрямів практичної двосторонньої співпраці та наголосив на необхідності отримання військовими нових знань про боротьбу із загрозами та викликами гібридного характеру.

«Я підтримую необхідність удосконалення рівня військової обізнаності у питаннях боротьби з гібридними стратегіями та викликами. Наразі ми готові розпочати співробітництво у сфері обміну медичними методиками, а саме у питаннях лікування та реабілітації українських військовослужбовців, які були поранені під час бойових дій», - сказав начальник Генштабу Португалії.

Полторак перебуває в Португалії з офіційним візитом.