Порошенко: Європейський проект має набагато більший запас міцності, ніж це уявляють собі в Кремлі

09:14, 17 січня 2017

Київ. 17 січня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко наголошує на тому, що Європейський проект має набагато більший запас міцності, ніж це уявляють собі в Кремлі.

Про це глава держави заявив на щорічній зустрічі з іноземними послами, акредитованими в Україні, повідомили УНІАН в президентській прес-службі.

«Категорично не згоден з песимістичними, а подекуди й панічними настроями щодо майбутнього Європейського Союзу, які сьогодні підказуються європейцям російськими пропагандистами. Європейський проект має набагато більший запас міцності, ніж це уявляють собі в Кремлі», - зазначив Порошенко

За словами президента, цінності, які лежать в основі Євросоюзу та інституційні спроможності набагато переважають ті фобії, якими дехто намагається залякати європейців.

«В Україні в Європейський проект і цінності вірять подекуди більше, ніж навіть в самій об’єднаній Європі. І як би цього комусь не хотілося, ми за жодних умов не маємо наміру відмовлятися від євроінтеграційного курсу», - підкреслив Порошенко.

«Очевидно, що 2017 рік має стати роком відповідей на системні виклики. Ми всі несемо відповідальність за те, яким буде світ, Європа і наше майбутнє», - зауважив президент України.

На його переконання, сьогодні як ніколи високим є ризик перекреслити всі здобутки післявоєнного співробітництва та відкотитися на цілі десятиліття в минуле.

«Тепер, як ніколи раніше, важливо пам’ятати, що саме повага до міжнародного права стала двигуном демократичної модернізації, економічного процвітання та запорукою миру в Європі і світі», - сказав Порошенко.

При цьому президент особливо акцентував на тому, що поки хоча б один метр української території знаходиться під російською окупацією, «всі наші здобутки будуть під загрозою – і не лише в Україні».